Butik Kapadokya Turu

Fiyat Hesapla veya Rezervasyon Yap


Tur Detayları

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Gezzy Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım

1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Fosil Cave Otelde  1 gece yarım pansiyon konaklama

Otelde alınacak Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

Otelde alınacak 1 akşam yemeği  set menü

Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar

Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

Gezzy Tur güvencesi

Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti

Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

Covid-19 Pandemi (Sosyal Mesafe) Önlem ve Kurallarımız 

* Misafirlerimiz ateş ölçümü sonrasında maske dağıtılacak ve kontroller tamamlandığında araçlarımıza tek tek alınacaktır.
* Araçlarımızda oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanmıştır. 
* Tur operatörlerimizin gösterdiği koltuklar haricinde farklı koltuk kullanımına ve/veya koltuk değişimine izin verilmeyecektir.
* Tur operatörlerimizin Covid-19 hakkında bilgilendirilmiş, pandemi sertifikası almıştır. Sağlıklı ve güzel bir tur geçirilmesi için tur operatörlerinin talimatlarına uyulmalıdır.
* Araçlarımızın ön ve arka kapılarında dezenfektan bulunmaktadır. 
* Pandemi sürecinde araçlarımızın içinde yiyecek ve içecek ikramları kaldırılmıştır. Aynı zamanda araç içerisinde dışarıdan (su) hariç içecek ve yiyecek girişine izin verilmeyecektir.

Tur Programı

1. Gün

Gece Yolculuğu Tura başlama

Siz saygıdeğer misafirlerimizi belirtilen saat ve duraklardan alarak GezzyTur (Gezzytur.com) araç içi ikramlarımız eşliğinde hatıralarınızda iz bırakacak Kapadokya turumuza başlamak üzere yolculuğa çıkıyoruz. Bolu- Ankara güzergâhını kullanarak vereceğimiz molalar ile birlikte sabah saatlerinde Nevşehir’e varıyoruz.

2. Gün

Ortahisar Köyü-Ethem Usta’nın Yeri-Çavuşin köyü-Çanak-Çömlek Atölyesi-Orta Asya Vadisi Kırgız Otağı-Avanos Sallanan Köprü-Zelve Açık Hava Müzesi-Devrent-Taş Atölyesi-Aşk Vadisi

Sabahın erken saatlerinde peribacalarının doyumsuz manzarasını izleyerek kahvaltımızı yapıyor ve güne başlıyoruz. İlk durağımız olan doğal güzellikleri eski tarihsel yapıları ilginç narenciye ambarları ve  göreme kaya kiliselerine olan benzerliği ile ünlü Ortahisar köyünü rehberimiz eşliğinde gezerek programımıza başlıyoruz.  Sırasıyla köy içinde göreceğimiz kiliseler ve tarihi kalıntılarla geçmişe doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan Ortahisar kalesini net bir şekilde görebileceğimiz kafemize geçiyor ve kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Sonrasında  Kiliseler cenneti olarak adlandırılan Çavuşin köyü’ne ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Roma döneminden günümüze kadar varlığını korumuş olan bu köyü adım adım keşfe çıkıyoruz. Buradaki gezimizin ardından Kör de bilir Avanos'un yolunu/ Testi, bardak kırığından bellidir" diyerek Çanak-Çömlek diyarı Avanos’a gidiyoruz. Burada El yapımı çömleklerin olduğu bir atölyede kısa bir zaman veriyoruz. Ardından öğle yemeğimiz için Atölye sonrası dinlenmek ve tas kebabı gibi yöresel tatlarla tanışmak üzere mağara içine yapılmış restoranımıza ulaşıyoruz, dileyen misafirlerimiz öğle yemeği hizmetini burada alabilirler. Yemek ardından ilk olarak kırgız bir ailenin açtığı Ortahisar vadisi kırgız otağına geçiyor burada fotoğraf molası verdikten  Kızılırmak kenarına geçiyor ve sallanan köprü üzerinde fotoğraflarımızı çekiyor ve yorgunluk kahvelerimizi içmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Kapadokya bölgesinde en uzun süre kullanılmış yerleşim yeri olan Zelve Açık hava müzesine gidiyoruz. Profesyonel Kokartlı Rehberimiz eşliğinde Zelve Vadisini gezmeye başlıyoruz. Kaya evleri ile dikkat çeken vadiye adım attığınızda ortamın büyüsüne kapılacak ve uzun zaman önce bu kaya evlerin içerisinde yaşayan insanları hayal ederek tarihin tüm görüntüsünü ve kokusunu içinize çekebileceksiniz. Vadi gezimizi tamamlayıp  Güzel Atlar Diyarının  büyüleyen köşelerinden biri olan diğer vadilerden farklı yürüyerek değil de hayal kurarak gezebileceğiniz  Devrent ( Hayal Vadisine) ulaşıyoruz. Burada diğer vadiler gibi kilise, roma mezarları, veya kayadan oyulmuş yerleri görmeyeceksiniz ama başta dediğimiz gibi bu vadide kendi kahramanlarınızla kendi masalınızı  yaratacaksınız.  Hayal vadisinde fotoğraflarımızı aldıktan sonra Taş atölyesine geçiyor burada   alışveriş molası veriyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Aşk vadisinde Atv turuna katılım sağlıyoruz ve günümüzü sonlandırıp konaklama ve akşam yemeği için Ürgüp’te bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz Türk Gecesi etkinliğine katılım sağlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Uçhisar’da serbest olacak alınıyor. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Rehberimizin tavsiye ettiği Mağara konseptli restoranda alınıyor (Ekstra)

Akşam Yemeği: Konaklama otelimizde açık büfe  veya set menü olarak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhi

Güzergâh ve Rota Bilgileri: * Güzergâh: İstanbul - Ankara - Göreme / 745 KM

3. Gün

Üç güzeller- Kızılçukur vadisi-Özkonak Yer altı şehri

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız Kapadokya’nın Ünlüleri olarak bilinen Üç güzeller peri bacaları olacak rehberimizden buranın hikayesini dinliyoruz.Ve Kapadokya’nın en romantik alanlarından biri olan ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Kızıl çukur Vadisini gezmeye başlıyoruz. Kapadokya’nın tüm karakteristik özelliklerine sahip olan Kızıl Vadi, kızıl tüf kayalara sahip  bir alan düzgün bir patika eşliğinde etrafın kızıl görünümleri arasında güvercinlikleri de görerek harika bir yürüyüş süreci geçirebilirsiniz. Üzüm bağlarının yolculuğunuza eşlik etmesiyle birlikte kilise görmek isteyenlere Haçlı Kilisesi’ne kadar bu ihtişamlı yollar eşlik ediyor. Burada yapacağımız keyifli vadi yürüyüşü ardından bundan asırlar önce İdiş Dağı’nın kuzey yamaçlarına, tüf tabakasının en yoğun olduğu bir vadi içine yapılmış Özkonak Yeraltı Şehrine ulaşıyoruz. Kapadokya öyle bir yer ki, ‘altını üstüne getirerek gezmek’ deyimi tam da buranın gezgini için söylenmiş. Çünkü yerin altı, üstü, hatta bulutlarının arası derken zaman makinesine binmiş gibi eşsiz bir geçmiş yolculuğuna çıkarıyor, kendini unutturmuyor, yine çağırıyor. İşte Özkonak Yeraltı Şehri’de Kapadokya’nın yerin altındaki cevherlerinden, yıllar boyunca saklı kalmış hikayelerinden biri rehberimiz eşliğinde burayı geziyor ve yavaş yavaş dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz öğle yemeği molası ardından turumuzu bitiriyor ve dönüş yolculuğuna çıkıyoruz.

Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalara bırakarak bir başka Gezzytur.com organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelimizde açık büfe olacak alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil)

Öğle Yemeği: Tur güzergâhımızda yâda tavsiye restoranlarda (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol üzerinde dinlenme tesislerinde (Ekstra)

 

Güzergâh ve Rota Bilgileri: Şehir gezileri 35Km | Ürgüp – Ihlara vadisi (92Km) | Ihlara Vadisi – Tuz Gölü (120Km) | Tuz gölü – İstanbul  (745Km)

Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.

 

Mola Yerleri: Ağaçlı Dinlenme Tesisleri – Polatlı başkent Dinlenme Tesisleri – Genç Ömür Dinlenme Tesisleri

 

 

KAPADOKYA’DA YAPILACAK AKTİVİTELER

 

 

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan peri bacaları ile nam salmış olağanüstü bir coğrafyadır. İşte bu güzeller güzeli coğrafyaya bir an önce kavuşmayı hayal eden herkesin aklındaki ilk soru “Kapadokya’da neler yapılır ?” olur. Kapadokya, gezilecek ve görülecek yerlerinin yanında, Kapadokya balon turu, atv turları, vadi yürüyüşleri ve daha nicesi ile tam bir aktivite merkezidir. Size Özel Aktivitelerimizi hazırladık!

 

BALON TURU  :

ATV TURU : 200 TL ( 2 KİŞİ BİNEBİLİR 2 SAATLİK TUR FİYATIDIR )

AT SAFARİ TURU : 200 TL ( 1 SAATLİK FİYATI )

TÜRK GECESİ : 120 TL KİŞİ BAŞI ( SINIRSIZ ALKOL-MEZE-MEYVE- VE  YÖRESEL OYUNLAR VE EĞLENCE)

 

 

 

Tur hakkında Kısa Bilgiler

TURUN TOPLAM SÜRESİ: 2 Gece 3 Gün (GECE YOLCULUKLARI DÂHİL TOPLAM)
KONAKLAMA ve KONSEPT: 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
KONAKLAMA YERLERİ: FOSL CAVE OTEL 
GEZİLECEK YERLER VE AKTİVİTELEROrtahisar Köyü-Ethem Usta’nın Yeri-Çavuşin köyü-Çanak-Çömlek Atölyesi-Orta Asya  Vadisi Kırgız Otağı-Avanos Sallanan Köprü-Zelve Açık Hava Müzesi-Devrent-Taş Atölyesi-Aşk Vadisi-Üç güzeller- Kızılçukur vadisi-Özkonak Yer altı şehri 

 

 

HAREKET SAATLERİ VE DURAKLARI: (Turumuz gece hareket eder.)

 • 21.30 BEYLİKDÜZÜ MİGROS ÖNÜ
 • 22.00 BAKIRKÖY İNCİRLİ ALFEMO ÖNÜ
 • 23.00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ 
 • 23.15 KARTAL KÖPRÜSÜ OTOBÜS DURAKLARI

Tur Hareket Detayları

Kalkış Durakları ve Saatleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 06 Kasım

  Dönemsel Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  06.11.2020İstanbul Hareket549.90 TL649.90 TL 549.90 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 11 Yaş 299.90 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Butik Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Gezzy Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım

  1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

  Fosil Cave Otelde  1 gece yarım pansiyon konaklama

  Otelde alınacak Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

  Otelde alınacak 1 akşam yemeği  set menü

  Gezzy Tur araç içi soğuk sıcak ikramlar

  Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

  Gezzy Tur güvencesi

  Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti

  Gezi boyunca tüm otopark ücretleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Sabah alınacak ilk kahvaltı
  Tüm öğlen yemekleri
  Son akşam alınacak olan akşam yemeği
  Türk Gecesi
  Balon Turları
  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  Tüm kişisel harcamalar

  EK BİLGİLER - REZERVASON VE GENEL ŞARTLAR:

  • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklamak ve çevre gezileri ile birlikte bir paket olup ayrı düşünülemez.
  • Rezervasyon esnasında veya sonrasında kesinlikle araç içi koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. Koltuk numaraları sistematik bir şekilde belirli bir algoritma kullanarak sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numaralarını ayarlama işi gezi tarihinden 2(iki) iş günü öncesinden yapılmaktadır.
  • Gezimiz; minimum 15 kişi katılım şartı ile hareket etmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesidir ve iptal veya erteleme bilgisi tarafınıza bildirilecektir. Bu süreç yasal bir süreç olduğundan misafirlerimizin tazminat hakkı yoktur.
  • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları iade edilmez.
  • Otobüslü Turlarda 00-3,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. 00-3,99 çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 04-6,99 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
  • Turumuzu yöneten rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
  • Mücbir koşullar nedeni ile misafirlerimizin konaklama yerlerine gidememesi, hava, kara ve deniz yolu ulaşımının gerçekleştirilememesi veya eksik kalması, paket turların gerçekleşememesi gibi ön görülemez nedenlerle hizmetin tamamlanamaması durumunda tüketicini bir hak talebinde bulunamaz. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden GezzyTur kesinlikle sorumlu değildir.
  • Acentelerimizin turlarına katılmak isteyen konukların kesin rezervasyon için tur ücretinin %50’si ön ödeme ile ön rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Geri kalan bakiye ise gezi hareket tarihinden önce mutlaka yapılmalıdır. Ödemeleri tamamlanmamış rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.  Kampanyalı turlarımızda ise (erken rezervasyon veya benzeri) toplam gezi ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.
  • İnternet sitemizden Online olarak kredi kartı ile ilgili turu alan konuklarımıza Voucher gönderim işlemi ve sözleşmesi mail yolu ile iletilecektir. (Rezervasyon esnasında mail adresinizi bildirmeniz gerekmektedir.)
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffatkanamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
  • Ekstra turlar, kişi Sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda GezzyTur ’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili GezzyTur ’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
  • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, GezzyTur ’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Programda belirtilen mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.
  • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

  EK BİLGİLER:

  İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

  İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden, 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1 ve 2 gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 3 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  MÜZEKART BİLGİSİ
  Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dâhil değildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler.

  PANAROMİK ŞEHİR GEZİLERİ

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03,99-11,99 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Turumuz sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  KONAKLAMALAR HAKKINDA

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  DUYURU: Bölgelerde verilen serbest zaman süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest zamanlar turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte çıkış verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.  Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan 14:00 giriş – 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi kültür turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir. Ancak programının yoğunluğuna göre bu saatlerde değişikliğe gidilebilir. Böyle bir duruma, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlerimize bildirilmektedir.

  ÖNERİLER:

  Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

  Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

  Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

  Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız.

  Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

  Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

  Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

  NOT: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

  OTOBÜSLER

  MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  Yukarıda bulunan şartlar, bilgilendirme ve Tur programı Gezzytur tarafından özgün olarak yazılmıştır. Her hangi bir şekilde programın kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA uygun olarak hazırlanmış olup, program içeriğindeki detaylar ayrı düşünülemez.

  İptal ve İade Şartları

  İptal ve İade Şartları

  İptal, iptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                                

  Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu gibi durumlarda Gezzy Tur misafirlerine Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

  Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Gezzy Tur ’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler. İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi pandemi sürecinde verilen iptal iade yeni sürecinden dolayı 64 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. İade politikalarımız gereği rezervasyon sözleşmenizi ve para makbuzunuzu yanınızda bulundurunuz.

  Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler altmış dört (64) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

  Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

   Madde 5: Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iade yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

  Kredi kartına Gezzytur tarafından iade edilen ödemeniz bankanıza bağlı olarak 7 ila 14 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade olunur. Ve yine kullandığınız bankaya göre bu süreç değişmektedir.

  Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

  EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

  Madde 6: Özel ürünlerde, E- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir.

  Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

  Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Gezzy Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olamaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.